Proces projektowania i rozwoju serwisów i aplikacji internetowych: Przegląd | Agencja eCommerce 360° | Marketing i Technologia | E-direct - Opole, Wrocław, Warszawa
Proces projektowania - przegląd

Proces projektowania - przegląd

Zastanawiasz się jak będziemy pracować nad Twoim projektem? Dlaczego niektóre na pozór niezrozumiałe działania są wymagane do pomyślnego wdrożenia? Zapoznaj się z naszym procesem prac.

Jak to robimy?

Właściwe planowanie jest naszym sekretem, który zapewnia udane wdrożenie!

Nasz proces projektowania i rozwoju stron internetowych wynika z wypracowanej metodologi wykorzystującej nasze bogate doświadczenia, która pomoże Ci osiągnąć trwały sukces.

Opracowanie strategiiOpracowanie strategii

Pierwszy krok w procesie tworzenia udanej strony to jasno i wyraźnie wyartykułowana realna strategia online.

Po zrozumieniu co i komu witryna ma umożliwiać, mogą zostać podjęte odpowiednie decyzje. Z tego powodu w e-direct zespół konsultantów rozpoczyna proces od poznania Twojego biznesu online, jego grupy docelowej, otoczenia i konkurencji, poprzez intensywne zbierania danych i ich analizę. Na podstawie tych ustaleń, e-direct definiuje strategię online dla Ciebie, zawierającą cele witryny, wskaźniki sukcesu oraz wycenę.

Strategia online opisana jest kompleksowo w projekcie dokumentu o nazwie "Specyfikacja wymogów e-commerce (SWE)”. SWE zawiera również wymagania dotyczące kreacji, funkcjonalności, SEO, wyszukiwania, treści i wymagań technicznych.

ProjektowanieProjektowanie

Następnym krokiem jest wizualizacja wszystkich wymogów stawianych przez SWE przez projekt funkcjonalny.

Projekt funkcjonalny zawiera projekt wizualny i mapę witryny, Architekturę Informacji, mapę stron i procesów.

Podczas procesu projektowania na bieżąco konsultujemy z Klientem poszczególne etapy projektu, tak aby miał wgląd w proces powstawania projektu oraz mógł zgłaszać sugestie. Efektem tego etapu jest przygotowanie makiet funkcjonalnych i graficznych projektu oraz księgę styli do zaimplementowania.

 

Rozwój i implementacja

Rozwój i implementacja

Od tego momentu rozpoczyna się faza rozwoju i implementacji.

Obejmuje ona projektowanie, kodowanie, QA, testy akceptacyjne użytkownika, migrację danych i proces uruchomienia, które są wymagane przy realizacji profesjonalnego serwisu internetowego. Każdy krok jest planowany z wyprzedzeniem w fazie SWE, a realizacja jest starannie zarządzana, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

Dlaczego powinniśmy poświęcić czas na SWE? Odpowiedź jest prosta: nie zbudujesz domu bez architekta i projektu, i nie powinieneś budować strony internetowej bez ich odpowiedników.
Twoje zgłoszenie jest przetwarzane